Olja på duk. Signerad Konstantin

kr3,900.00

Denna oljemålning på duk av Konstantine fångar betraktarens uppmärksamhet med sitt djup och sin karaktär. Konstverket porträtterar en ung pojke, nedslagen av livets prövningar, som sitter framför en trasig väg med en cigarett i munnen och slitna kläder. Konstantine fångar både pojkens yttre och inre strider med skickliga penseldrag. Målningen väcker reflektion över samhällets utmaningar och människans styrka, och symboliserar hopp och empati.

Detaljer:

  • Material: Olja på duk
  • Signatur: Konstantine
  • Storlek: 59 cm x 39 cm
  • Vikt: 3000 g
  • Pris: 3900 kr

Kategori: